HTML

Titánok földjén - Budapest Titans

Friss topikok

• Smaug34: 14:12 nekünk. vagy valami hasonló. Lényeg hogy nyertünk egy 2 pontos extrával :-) (2014.09.28. 19:43) 万歳 2
  • Smaug34: 28:6 Nekünk. Már ha bárkit is érdekelne, aki idetévedt (2014.09.08. 20:44) Banzaaaaaiiiiiii!
  • jelentősen jelentéktelen: Gratulálok a csapatnak!:) (2014.05.18. 18:49) Calendar Entry
  • Kollár Balázs: Mi az hogy S01 legalább s06 ha nem több >:-( (2014.04.20. 09:46) Hogyvolt SE01E02
  • Kollár Balázs: Örülj hogy lábra mentek. Benga állatnak néztek ;) Smaug a megállíthatatlan! (2014.04.07. 09:23) Game Day 1

Címkék

Az idei cellect aréna legjobb adok-kapok meccse

2015.02.09. 00:56 :: Smaug34

Én személy szerint leginkább a végjáték miatt imádom az amerikai focit. Ilyenkor speciális szabályok vannak életben, és például a csapatok nagypályán külön playbookok (2 minutes drill) használnak erre az időszakra. Rengetegszer előfordul hogy a "félidő" 28/22 (NFL/NCAA) percét addig töketlenkedéssel eltöltő  (na jó, más szemszögből nézve zsenális védőmunkával megállított) támadók az utolsó két percben megtáltosodnak és átnyargalnak a pályán.

A másik ok, hogy nem lehet kamuzni/ráülni az eredményre. 4 kisérletből muszáj first down csinálni, különben az ellenfél jön.

Ugyanez a hazai arénára mecsekre is igaz. A 2x10 perces félidő itt futó órával megy, mint az európai fociban.
Csak csapat időkéréskor (csapatonként 1 db van félidőnként) és bírói időkéréskor (büntetés, sérülés a pályán, második félidő 1 perces figyelmeztés) áll meg az óra.

Kivéve:
Ha a a két csapat pontkülönbsége 8 vagy annál kisebb, azaz megforditható vagy legalábbis döntetlenre hozható (TD 6p +Try 2p) a meccs, akkor a második félidő utolsó percében visszatér  nagypályán alkalmazott 2 perces órakezelési szabály (megáll az óra, ha inkomplete a passz, ha kimegy a játékos a pálya területéről, stb), azzal megfejelve, hogy arénán nem lehet kitérdeléssel lepörgetni a hátralevő időt. A szabály trükkösen van megfogalmazva: "A játékban vezető csapat támadása esetén az óra megáll, ha a játék során a labda nem halad át a neutrális zónán és a labda legközelebbi játékba hozásakor indul újra".

Idén ezt még megfejelték azzal is, hogy ha a támadók  a saját térfelükről inditották a támadást és elérik a "first dowt"/átérnek a védők térfelére, ugyancsak megáll az óra és snapra indul igy picivel több játékideje marad a csapatoknak.

.........

és most néhány szösszenet az ominózus meccsről. Mind a két csapatnak (Wolves, Titans) már volt egy győzelme és egy veresége. Amelyik csapat itt nyer, az jut tovább a rájátszásba. Ennyi.

Sajna én csak a playeket vettem fel, igy a hangulat a pályán kívül, az óra állása, illete az, hogy az utolsó kb 2 perc, ami a valóságban majd 10 percig tartott, miközben mindenki aki a teremben volt lerágta az összes körmét izgalmában - nem jön át, igy megpróbálom kommentálni, hogy megfeleően töredezett legyen nektek is az élmény:-).

Akinek ezt nem veszi be gyomra, és magától is meg tudja fejteni, mi történik, íme a meccs zanzája egyben.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Szóval az első félidőt a Farkasok 6:0-val zárták.
A másodikat Ők kezdték, de miután végimeneteltek  a pályán, futójukat a roppan gáláns és udvarias védőink, miután látták mennyire össze van zavarodva szegény hogy mi, meg hogy merre, meg izé, inkább kb 3 yardra az endzoentól kisérték a pályán kívülre.
Az ezt követő playben ( a nagy videón 4:21-nél) Beni egy középső futás során egyszerűen végigcikázott a pályán.
6:6
majd  utána a tryunk is sikeres lett 6:7

shetland.jpeg Megj. Beni olyan mélyen közlekedik, hogy még akkor is nehéz lenne levédekezni, ha történetesen shetlandi pónin ülne:-)

Ezután  a farkasok egy hosszú drive-ot vezettek  minek során mindkét csapat elhasználta az összes időkérését, néhány szabálytalanság is történ, majd 1 percel a vége előtt 4.  kisérletre Wágner "exTitans" Olivér interception dobott.

Elméletileg csak két sikeres (neutrális zónán áthaladó) futás és nyerünk!

Ehelyett ezek az események történtek:

Ricsike elmondása szerint a snap-count közben sikerül berekednie, igy a center kb ennyit hallott, már ha egyáltalán valamit : READYYY....  SEEET..........(köh.....köh.....köh.......hrásszzz).

Fumbe, óra megáll

Majd jött egy Rocko 36 követés - Guard húzássa (és visszavágással)

12:7, óra megáll try alatt nem fut

Ezt Rocko 34 követés (mistackle-el minuszban) (majd mistack-el a vonalon) majd 1 yardra az endzontól lefejelve 2 pontos try-kísérlet követte.

Marad a 12:7.

34 Fake, kiforgás, "hosszú" passz.
A videón nem látszik, de Ricsike az egyetlen aki úgy tudja eldobni a  labdát, hogy annak hossztengelye kb. vízszintes, alig billeg (igényesebbek precessziója kicsi)  és MERŐLEGES a haladási irányára :-))

óra persze megáll

Újabb passz kisérlet, a futó blokkol de ez sajna nem elég, a blitzelő #8-as még így is  kiüti a labdát Ricsike kezéből

Safey 14:7 :-((((((((